Import i eksport z USA

Wbrew pozorom, transport kolejowy może być jednym z bardzo ważnych ogniw procesu logistycznego w przypadku eksportu i importu towarów z USA, zwłaszcza w przypadku współpracy z przedsiębiorstwami posiadającymi zakłady produkcyjne lub magazyny zlokalizowane w centralnej części kraju.

Transport kolejowy może być doskonałą alternatywą dla przewozów z wykorzystaniem samochodów ciężarowych, jeżeli zależy nam na szybkim i stosunkowo tanim przewiezieniem towaru do portu lub na lotnisko, aby dalej realizować procedurę importową lub eksportową do lub z USA przy zastosowaniu transportu morskiego lub lotniczego.

Import i eksport z/do USA z wykorzystaniem pociągów towarowych

Ogromnym atutem pociągów towarowych, choćby w porównaniu z samochodami ciężarowymi, jest ich bardzo duża ładowność, dzięki czemu możliwe jest przewiezienie praktycznie dowolnej ilości zróżnicowanego towaru. Zapewniamy możliwość wykupienia zarówno ładunków FCL, w przypadku których można wykorzystać całą powierzchnię i nośność kontenera, jak i ładunków drobnicowych LCL pozwalających na przewiezienie na przykład niewielkiej partii towaru celem poddania go próbom jakościowym.

Dysponujemy wysokiej klasy kontenerami specjalistycznymi, m.in. chłodniczymi, które umożliwiają bezpieczny transport artykułów psujących się, na przykład produktów spożywczych. Istnieje ponadto możliwość przewiezienia różnego rodzaju pojazdów i maszyn, a następnie załadowanie ich na pokład frachtowca.

Bezpieczny sposób importowania i eksportowania towaru do USA

W przeciwieństwie do transportu drogowego, w przypadku transportu kolejowego obserwujemy bardzo małą liczbę wypadków i kradzieży, jest to więc bardzo dobra metoda importu i eksportu towarów wrażliwych na uszkodzenia, a także charakteryzujących się bardzo dużą wartością.

Dzięki zebranemu przez lata doświadczeniu, jesteśmy w stanie profesjonalnie zaplanować cały, nawet bardzo skomplikowany proces logistyczny wymagający np. wykorzystania trzech różnych środków transportu. Zapewniamy ponadto kompetentne doradztwo oraz pomagamy w załatwieniu formalności celnych przy przewozach z i do USA.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszego przedsiębiorstwa spedycyjnego.

WWS Sp. z o.o Sp. k. | Ksawerów 3, 02-656 Warszawa, woj.mazowieckie | E-mail: biuro@c-wws.com | Tel: 221100996
EnglishBrazil