Transport Lotniczy

Należy do jednej z najszybciej rozwijających się gałęzi w dziedzinie importu oraz przewozu towarów. Transport lotniczy wymaga jednak pełnego zaangażowania oraz pracy wyspecjalizowanej kadry.

Zatrudnieni przez nas pracownicy to osoby posiadającej doświadczenie i umiejętności w dziedzinie logistyki, a także wiedzy o międzynarodowych przepisach prawnych, których wymaga spedycja międzynarodowa.

Nasza firma Cargo WWS charakteryzuje się najwyższą jakością usług w spedycji lotniczej. W jej ramach zapewniamy ekspresowe dostawy, a także wysyłki w modelu door-to door.

Zalety transportu lotniczego

Transport lotniczy towarów oferuje niemal nieograniczony zasięg oraz niezwykle krótki czas dostawy ładunku. Jest uważany za najbardziej niezawodny i terminowy rodzaj spedycji, odznaczający się odpornością na nieprzewidziane przeszkody, wypadki czy inne losowe sytuacje.

To rozwiązanie doskonałe dla klientów ceniących sobie przewóz towarów o wysokim priorytecie terminowości i krótkim czasie dostawy oraz poszukujących ofert obejmujących różnorodne destynacje na całej kuli ziemskiej.

Najpopularniejszy sposób obliczania kosztów transportu lotniczego to wypadkowa wagi i objętości przewożonego towaru. Zależnie od modelu maszyny, ładunek jest przewożony na paletach lotniczych.

Średni czas realizacji zlecenia z użyciem transportu lotniczego jest zależny od destynacji i zwykle mieści się w granicach 2-7 dni od momentu przyjęcia nadawanej przesyłki do momentu przybycia na lotnisko docelowe.

Rodzaje ładunków

Zdecydowanie jednym z najlepszych rodzajów przewożenia rozmaitych towarów, jest transport lotniczy. Umożliwia on łatwy i bardzo szybki transport różnych rodzajów ładunków – zarówno małych, jak i bardzo dużych. Choć często wykorzystywany jest do transportu niedużych paczek (do transportu wielkich kontenerów czy innych dużych towarów więcej przedsiębiorstw wybiera statki lub pojazdy ciężarowe), to i równie dobrze będzie dobrym wyborem do błyskawicznego dostarczenia dużych materiałów czy towarów. Jakie wyróżniamy rodzaje ładunków samolotowych w transporcie typu cargo? Wyróżniane są zwykle dwa rodzaje – palety oraz kontenery: • Większe, zabudowane kontenery, są odpowiednio przystosowane do wnętrz samolotów pod względem rozmiarów, dzięki czemu zawsze są właściwie zabezpieczone. Ważną informacją jest to, że jeden kontener pomieści maksymalnie ok. 6 ton ładunku. • Palety muszą mieć odpowiednie wymiary, pasujące pod wnętrze samolotu i są dodatkowo zabezpieczane specjalnymi pasami, które utrzymują je w miejscu. Dodatkowo, wszystko zabezpiecza się folią, utrzymującą towar w miejscu. Wielkość palet, jak i kontenerów jest zależna od rodzaju maszyn i rozmiarów ich wnętrz. Niżej przyjrzymy się, jakie wyróżniamy rodzaje tych maszyn cargo.

Rodzaje samolotów

Aż 10-krotnie wyższym bezpieczeństwem cechuje się transport samolotowy, w porównaniu z transportem jezdnym czy kolejowym. Ma to związek ze specyfiką tego typu transportu, jak i wysokiej jakości każdej maszyny, która wzbija się w powietrze z towarem czy z ludźmi – właściwie serwisowana maszyna może służyć nawet kilkadziesiąt lat, latając każdego dnia. W transporcie cargo wyróżniamy wiele różnych samolotów od różnych producentów, które różnią się m.in. wielkością, a także ładownością. Warto także wiedzieć, że niemalże wszystkie komercyjne samoloty towarowe, stanowią przekształcenie modeli pasażerskich (głównie szerokokadłubowych), co świadczy o ich bardzo wysokich standardach dotyczących bezpieczeństwa. Zmiana wnętrz tych maszyn polega na m.in. założeniu specjalnego systemy opartego na rolkach, dzięki któremu przenoszenie i rozstawianie kontenerów czy palet jest szybkim i bezpiecznym procesem. Maszyny zwykle mogą one unieść od 40 do nawet 250 ton ładunków i błyskawicznie przetransportować je do innych krajów, a także na inne kontynenty.

Dlaczego my?

Jednym z głównych powodów, które przemawiają za nami, jest w pełni kompleksowa, profesjonalna obsługa każdego zamówienia. Dzięki szerokiej siatce wspólników spedycyjnych, mamy możliwość nie tylko wykonać usługę „Airport to airport”, tj. transport z lotniska na lotnisko, ale również mamy możliwość zapewnienia usługi „Door to door”, w ramach której organizujemy przewóz towaru z lotniska na ustalone miejsce docelowe.

Mamy możliwość dostarczenia przesyłki i towarów w dowolne miejsce na świecie – od Ameryk, po Afrykę, Azję i oczywiście Europę. W zależności od miejsca, do którego chcemy wysłać nasz towar, a także od jego ilości czy gabarytów, zależy czas przedsięwzięcia logistycznego. Biorąc po uwagę te czynniki, może się on wahać od kilku godzin, to 7 dni. Jest to jednak nadal najszybszy sposób transportu, a także statystycznie najbezpieczniejszy.

Zaufało nam już setki różnych przedsiębiorstw z wielu gałęzi gospodarki. Jeśli również chcesz mieć terminowo i bezpiecznie dowiezione przesyłki – wypełnij formularz lub zadzwoń do nas.

Droga ładunku i kierunki

Mamy możliwość zorganizowania transportu z i do każdego kraju na świecie, głównie właśnie dzięki usłudze lotniczej. Możemy podjąć się spedycji towarów z i do Chin, Japonii czy Indii i innych państw azjatyckich, krajów obu Ameryk, czy też Afryki, a także Europy (w tym np. krajów bałkańskich) – mamy praktycznie nieograniczone możliwości.

Kierunek i cała droga, jaką przebędzie towar, w pełni ustalamy z klientami. Naszym celem jest zapewnienie odpowiedniej logistyki danego towaru, odpowiednie jego zabezpieczenie i terminowe dostarczenie. Z tego powodu, usługa transportu lotniczego jest często wybierana przez wielu naszych klientów – ponieważ gwarantuje szybkość i praktycznie nie ma ograniczeń.

Warto pamiętać, że droga ładunku przewożonego za pomocą samolotów, jest najbezpieczniejszą drogą – liczba wypadków, w porównaniu do np. spedycji drogowej, jest niezwykle mała.

Wybierz spedycję samolotową, jeśli chcesz wyjątkowo szybko przewieść dany towar. W razie pytań dotyczących oferty, czy najkrótszych dróg i wybieranych tras – zadzwoń do nas.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

WWS Sp. z o.o Sp. k. | Ksawerów 3, 02-656 Warszawa, woj.mazowieckie | E-mail: biuro@c-wws.com | Tel: 221100996
EnglishBrazil