Spedycja lotnicza Warszawa

Jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rodzajów transportu jest spedycja lotnicza. Pozwala ona na import oraz eksport najróżniejszych towarów nawet do najdalszych zakątków świata w relatywnie krótkim czasie, co daje przedsiębiorstwom duże możliwości rozszerzenia swojego obszaru działania i grupy klientów. Transport powietrzny wymaga jednak odpowiednich kwalifikacji, zaangażowania, a także sprawdzonych procedur. Właśnie to jesteśmy w stanie zaoferować w naszej firmie spedycyjnej z siedzibą w Warszawie.

Transport powietrzny Warszawa

Nasza firma w Warszawie to zespół doświadczonych ekspertów z rozległą wiedzą z zakresu zarówno logistyki, jak i międzynarodowych przepisów prawnych. W ten sposób Cargo WWS jest w stanie zagwarantować najwyższą jakość usług spedycji lotniczej. Oferujemy transport powietrzny w formie dostaw ekspresowych oraz modelu door-to-door. Działamy na obszarze całego świata, zapewniając szybkie, bezpieczne dostarczanie ładunków różnego typu nawet do najdalszych jego zakątków, a także kompleksową obsługę. Dzięki temu odpowiadamy na zróżnicowane wymagania przedsiębiorców.

Zalety transportu lotniczego

Transport lotniczy towarów oferuje niemal nieograniczony zasięg oraz niezwykle krótki czas dostawy ładunku. Jest uważany za najbardziej niezawodny i terminowy rodzaj spedycji, odznaczający się odpornością na nieprzewidziane przeszkody, wypadki czy inne losowe sytuacje.

To rozwiązanie doskonałe dla klientów ceniących sobie przewóz towarów o wysokim priorytecie terminowości i krótkim czasie dostawy oraz poszukujących ofert obejmujących różnorodne destynacje na całej kuli ziemskiej.

Najpopularniejszy sposób obliczania kosztów transportu lotniczego to wypadkowa wagi i objętości przewożonego towaru. Zależnie od modelu maszyny, ładunek jest przewożony na paletach lotniczych.

Średni czas realizacji zlecenia z użyciem transportu lotniczego jest zależny od destynacji i zwykle mieści się w granicach 2-7 dni od momentu przyjęcia nadawanej przesyłki do momentu przybycia na lotnisko docelowe.

Transport powietrzny

Transport powietrzny jest dziś najbardziej efektywnym i najszybszym środkiem transportu towarów w skali międzynarodowej. Choć spedycja lotnicza zapewnia niezrównaną szybkość dostawy, wiąże się z pewnym stopniem skomplikowania. Operacje wymagają zaangażowania wykwalifikowanych specjalistów, wiedzy o międzynarodowych przepisach prawnych oraz uwzględnienia specyficznych wymagań dotyczących różnych rodzajów ładunków.

Spedycja lotnicza

Skomplikowane regulacje międzynarodowe, różnorodność rodzajów towarów i specyficzne wymogi transportu wymagają szczególnej uwagi oraz rozległej, nieustannie aktualizowanej wiedzy. Dlatego też warto powierzyć kwestie spedycji lotniczej doświadczonym specjalistom, którzy posiadają nie tylko techniczną wiedzę, ale także praktyczne doświadczenie w organizowaniu bezpiecznych, szybkich przewozów powietrznych.

Profesjonaliści w dziedzinie spedycji lotniczej doskonale rozumieją unikalne potrzeby każdego ładunku i dostosowują plan przewozu do jego specyfiki. Wiedzą, jakie dokumenty i formalności są wymagane przy przekraczaniu poszczególnych granic państwowych, jakie są normy dotyczące bezpieczeństwa czy jakie środki zabezpieczenia zastosować, aby towar dotarł do celu w nienaruszonym stanie.

Lotniczy transport towarowy

Lotniczy transport towarowy wyróżnia się spośród innych środków przewozu przede wszystkim krótkim czasem realizacji. Tam, gdzie transport drogowy czy morski potrzebuje dni lub nawet tygodni, spedycja lotnicza umożliwia dostarczenie towarów w granicach 2-7 dni od momentu nadania przesyłki. To ogromna zaleta dla firm, które stawiają na priorytetową dostawę, zwłaszcza dla produktów o krótkim terminie przydatności czy wysokim priorytecie (leki, produkty medyczne, żywność, kwiaty itp.). Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji o współpracy.

Rodzaje ładunków

Zdecydowanie jednym z najlepszych rodzajów przewożenia rozmaitych towarów, jest transport lotniczy. Umożliwia on łatwy i bardzo szybki transport różnych rodzajów ładunków – zarówno małych, jak i bardzo dużych. Choć często wykorzystywany jest do transportu niedużych paczek (do transportu wielkich kontenerów czy innych dużych towarów więcej przedsiębiorstw wybiera statki lub pojazdy ciężarowe), to i równie dobrze będzie dobrym wyborem do błyskawicznego dostarczenia dużych materiałów czy towarów.

Jakie wyróżniamy rodzaje ładunków samolotowych w transporcie typu cargo?
Wyróżniane są zwykle dwa rodzaje – palety oraz kontenery:
• Większe, zabudowane kontenery, są odpowiednio przystosowane do wnętrz samolotów pod względem rozmiarów, dzięki czemu zawsze są właściwie zabezpieczone. Ważną informacją jest to, że jeden kontener pomieści maksymalnie ok. 6 ton ładunku.
• Palety muszą mieć odpowiednie wymiary, pasujące pod wnętrze samolotu i są dodatkowo zabezpieczane specjalnymi pasami, które utrzymują je w miejscu. Dodatkowo, wszystko zabezpiecza się folią, utrzymującą towar w miejscu.

Wielkość palet, jak i kontenerów jest zależna od rodzaju maszyn i rozmiarów ich wnętrz. Niżej przyjrzymy się, jakie wyróżniamy rodzaje tych maszyn cargo.

Rodzaje samolotów

Aż 10-krotnie wyższym bezpieczeństwem cechuje się transport samolotowy, w porównaniu z transportem jezdnym czy kolejowym. Ma to związek ze specyfiką tego typu transportu, jak i wysokiej jakości każdej maszyny, która wzbija się w powietrze z towarem czy z ludźmi – właściwie serwisowana maszyna może służyć nawet kilkadziesiąt lat, latając każdego dnia.

W transporcie cargo wyróżniamy wiele różnych samolotów od różnych producentów, które różnią się m.in. wielkością, a także ładownością. Warto także wiedzieć, że niemalże wszystkie komercyjne samoloty towarowe, stanowią przekształcenie modeli pasażerskich (głównie szerokokadłubowych), co świadczy o ich bardzo wysokich standardach dotyczących bezpieczeństwa. Zmiana wnętrz tych maszyn polega na m.in. założeniu specjalnego systemy opartego na rolkach, dzięki któremu przenoszenie i rozstawianie kontenerów czy palet jest szybkim i bezpiecznym procesem.

Maszyny zwykle mogą one unieść od 40 do nawet 250 ton ładunków i błyskawicznie przetransportować je do innych krajów, a także na inne kontynenty.

Dlaczego my?

Jednym z głównych powodów, które przemawiają za nami, jest w pełni kompleksowa, profesjonalna obsługa każdego zamówienia. Dzięki szerokiej siatce wspólników spedycyjnych, mamy możliwość nie tylko wykonać usługę „Airport to airport”, tj. transport z lotniska na lotnisko, ale również mamy możliwość zapewnienia usługi „Door to door”, w ramach której organizujemy przewóz towaru z lotniska na ustalone miejsce docelowe.

Mamy możliwość dostarczenia przesyłki i towarów w dowolne miejsce na świecie – od Ameryk, po Afrykę, Azję i oczywiście Europę. W zależności od miejsca, do którego chcemy wysłać nasz towar, a także od jego ilości czy gabarytów, zależy czas przedsięwzięcia logistycznego. Biorąc po uwagę te czynniki, może się on wahać od kilku godzin, to 7 dni. Jest to jednak nadal najszybszy sposób transportu, a także statystycznie najbezpieczniejszy.

Zaufało nam już setki różnych przedsiębiorstw z wielu gałęzi gospodarki. Jeśli również chcesz mieć terminowo i bezpiecznie dowiezione przesyłki – wypełnij formularz lub zadzwoń do nas.

Droga ładunku i kierunki

Mamy możliwość zorganizowania transportu z i do każdego kraju na świecie, głównie właśnie dzięki usłudze lotniczej. Możemy podjąć się spedycji towarów z i do Chin, Japonii czy Indii i innych państw azjatyckich, krajów obu Ameryk, czy też Afryki, a także Europy (w tym np. krajów bałkańskich) – mamy praktycznie nieograniczone możliwości.

Kierunek i cała droga, jaką przebędzie towar, w pełni ustalamy z klientami. Naszym celem jest zapewnienie odpowiedniej logistyki danego towaru, odpowiednie jego zabezpieczenie i terminowe dostarczenie. Z tego powodu, usługa transportu lotniczego jest często wybierana przez wielu naszych klientów – ponieważ gwarantuje szybkość i praktycznie nie ma ograniczeń.

Warto pamiętać, że droga ładunku przewożonego za pomocą samolotów, jest najbezpieczniejszą drogą – liczba wypadków, w porównaniu do np. spedycji drogowej, jest niezwykle mała.

Wybierz spedycję samolotową, jeśli chcesz wyjątkowo szybko przewieść dany towar. W razie pytań dotyczących oferty, czy najkrótszych dróg i wybieranych tras – zadzwoń do nas.

Transport lotniczy leków

Jest to bardzo specyficzny rodzaj przewozu towarów, który wymaga dużego doświadczenia i bardzo dobrego przygotowania. Cały proces obarczony jest zarówno wysokimi i restrykcyjnymi wymogami prawnymi, jak i oczekiwaniami przewoźnika. Powinien odbywać się w bezpośredni sposób, tzn. od nadawcy do odbiorcy, chociaż nie zawsze jest to możliwe. Wtedy transport lotniczy leków łączony jest dodatkowo z drogowym.

Optymalne warunki transportu lotniczego leków

Szczegółowe informacje dotyczące tego rodzaju przewozu zostały umieszczone w ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2008, Nr 45, poz. 271 ze zmianami) oraz w przepisach Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (GDP) Dz. U. 2002, Nr 144, poz. 1216). To właśnie tam opisane są niezbędne zabezpieczenia przed:

– szkodliwym wpływem wszelkich możliwych warunków zewnętrznych

– zanieczyszczeniami

– uszkodzeniami mechanicznymi

Do tego dochodzi jeszcze, chociażby ustalenie optymalnej temperatury przewozu. Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź podstronę dedykowaną tego rodzaju transportowi.

Transport lotniczy towarów wrażliwych

Obejmuje on przewóz tzw. specjalnych przesyłek, np. z produktami medycznymi (szczepionki, krew, narządy do transplantacji), jedzeniem (świeże warzywa i owoce, mięso, ryby itp.), kwiatami i sadzonkami czy jajami wylęgowymi. Są to produkty, na których stan ma wiele czynników, dlatego bardzo ważne, by zostały one odpowiednio zabezpieczone, a sam przewóz odbywał się według określonych wytycznych. Niekiedy są one oznaczone specjalnymi nalepkami z informacją “this way up” czy “PERISHABLE”. Transport lotniczy towarów wrażliwych jest szczególnie wymagający i musi być wykonywany z wyjątkową starannością.

Usługa transportu lotniczego towarów wrażliwych

Zmiany temperatury, wilgoć, wstrząsy – wszystko to sprawia, że delikatne produkty mogą ulec zniszczeniu podczas przewozu. Dlatego właśnie cały proces powinien odbywać się z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa. Do tego dochodzą przesyłki z grupy PER, perishable goods, czyli produkty łatwo psujące się, które wymagają z kolei nie tylko specjalnej obsługi czy warunków przechowywania, ale również osobnego listu przewozowego. Dowiedz się więcej o tej usłudze na dedykowanej podstronie.

Transport lotniczy z USA

Dzięki nowoczesnym środkom komunikacji możliwe jest przewożenie różnego rodzaju towarów nie tylko na terenie Europy, ale także z oraz do innych kontynentów. Stany Zjednoczone to aktualnie jedna z największych gospodarek na świecie, a jednocześnie lider w imporcie i eksporcie towarów do Unii Europejskiej. W przypadku spedycji międzynarodowej ze Stanów polecamy transport lotniczy z USA, który sprawdza się zarówno w przypadku niedużych paczek, jak i większych ładunków.

Zalety transportu lotniczego z USA

Jest to o wiele szybsza oraz bezpieczniejsza droga od morskiej. Chętnie wybierana jest w przypadku wartościowych rzeczy, potrzebnych od zaraz. Ponadto, nie ma żadnych ograniczeń pod względem rodzaju i wagi ładunku oraz niezbędnej do pokonania odległości. Nasza firma spedycyjna oferuje nie tylko popularną usługę “Airport to Airport” ale także “door to door”. Dostarczamy przesyłki bezpośrednio do miasta przeznaczenia. Zadbamy, by Twoje towary dotarły na miejsce terminowo i w nienaruszonym stanie.

 

Transport lotniczy z Azji

Doskonale wiemy, że import towarów z Chin to prężnie rozwijająca się dziedzina gospodarki, która od lat cieszy się ogromną popularnością na terenie całej Unii Europejskiej. Chiny to bowiem światowa potęga gospodarczo-handlowa. Dlatego właśnie wszystkim zainteresowanym proponujemy profesjonalną usługę transportu lotniczego z Azji. Jest to jedna z najszybszych, a jednocześnie najbezpieczniejszych form spedycji międzynarodowej. Naszym Klientom oferujemy kompleksową usługę “door to door”, dzięki czemu przewożone towary zostają dostarczone prosto we wskazane miejsce.

Transport lotniczy z Azji – zalety

W porównaniu do kolei czy przewozu drogowego lub drogą morską jest on o wiele szybszy. Z roku na rok staje się również coraz tańszy i bardziej dostępny. Z uwagi na małe szanse wypadków losowych oferuje także wysoki stopień bezpieczeństwa przewożonych ładunków oraz niewielkie ryzyko opóźnień. Ponadto, jest to rodzaj spedycji międzynarodowej, który sprawdza się zarówno w przypadku towarów o dużych gabarytach, jak i mniejszych przesyłek.

 

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

CARGO WWS Sp. z o. o. | Ksawerów 3, 02-656 Warszawa, woj.mazowieckie | E-mail: biuro@c-wws.com | Tel: 221100996
EnglishBrazil