Transport Morski

Główną korzyścią jaką niesie transport morski dla przedsiębiorców jest z pewnością atrakcyjna cena. W zakresie naszych usług leży kompleksowa obsługa importowa i eksportowa, w tym odprawa celna.

Organizujemy także odbiór ładunków z portu, czyniąc formę transportu morskiego jednym z etapów w łańcuchu dostaw. Nie muszą oni się zatem przejmować ilością wymaganych formalności – dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy, zajmiemy się tym w sposób rzetelny i profesjonalny.

Spedycje morskie umożliwiają przewóz towarów do Polski z różnych części świata wykorzystując w tym celu kontenery chłodnicze. Dzięki dużej ilości portów statki wypełnione kontenerami mogą swobodnie przewozić przedmioty w dowolne miejsce.

Ogromną zaletą jest również to, że fracht morski jest dużo tańszy niż pociąg. Co więcej umożliwia również przewóz towarów wielkogabarytowych oraz tych o niestandardowych wymiarach.

kontenerowiec w porcie

Rodzaje ładunków

Nasza firma spedycyjna z chęcią podejmie się każdego, nawet bardzo zawiłego zlecenia! Niestraszny nam przewóz towarów o nawet bardzo dużych wymiarach gabarytowych, czy tych delikatnych i kruchych, które wymagają szczególnego traktowania. Ładunki dzielą się na wiele różnych rodzajów. Jednym z bardzo popularnych podziałów jest ten z wyróżnieniem cech zewnętrznych, czyli np. formy, czy kształtu. W transporcie morskim wyróżniamy ładunki:

  • masowe,
  • drobnicowe,
  • kontenerowe.

Wyroby masowe obejmują zarówno wyroby ciekłe, jak i suche. Towary ciekłe to np. ropa naftowa oraz różnego rodzaju paliwa płynne, soki, czy oleje, natomiast suche, to nawozy, węgiel, cement, czy np. ziarno. Towary drobnicowe to dobra liczone w sztukach np. różnego rodzaju materiały budowlane i pojazdy. Są to również wszelkiego rodzaju worki, kartony, palety, czy torby. Ładunki kontenerowe to jedne z najpopularniejszych form ładunków transportowanych drogą morską.

Chcesz przetransportować towary o niestandardowych wymiarach? Dla nas to żaden problem! Właśnie dlatego nasi Klienci bardzo często wybierają nasze usługi do transportu wszelkiego rodzaju dóbr.

Rodzaje statków

To, że transport morski jest jedną z najekonomiczniejszych form przewozu wszelkiego rodzaju wyrobów to żadna tajemnica. W spedycji morskiej do przewozu towaru używamy różnego rodzaju statków. Najpopularniejsze rodzaje to:

  • drobnicowce,
  • gazowce,
  • masowce,
  • kontenerowce,
  • zbiornikowce,
  • oraz statki ro-ro.

Drobnicowce używane są do przewozu drobnicy, czyli wszelkich wyrobów liczonych w sztukach, tj. tych, które zapakowane zostały w różnego rodzaju beczki, worki, skrzynie itp. Z kolei gazowce wykorzystuje się do transportu gazu, zbiornikowce – płynów, a masowce – ładunków masowych, tj. dostarczanych luzem, które są wsypywane bezpośrednio do ładowni. Kontenerowce to jedne z nielicznych statków, w których pakunek przewożony jest na pokładzie. Natomiast statki ro-ro (z angielskiego roll on/roll off) bardzo często używane są do sprowadzania pojazdów.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

WWS Sp. z o.o Sp. k. | Ksawerów 3, 02-656 Warszawa, woj.mazowieckie | E-mail: biuro@c-wws.com | Tel: 221100996
EnglishBrazil