Transport morski kontenerowy

Eksport i import towarów do Polski i z Polski odbywa się każdego dnia. W przeważającej większości przypadków odbywa się to za pomocą kontenerów. Transport morski to aktualnie najpopularniejsza i najatrakcyjniejsza metoda przewozu towarów z odległych kierunków, takich jak Azja. Z uwagi na dużą dostępność portów statki są w stanie dotrzeć niemalże w każdy zakątek świata. Dowiedz się więcej i skorzystaj z oferty Cargo WWS.

Spedycja o zasięgu międzykontynentalnym na miarę Twoich potrzeb – transport morski kontenerowy

Transport morski umożliwia bezpieczny przewóz różnego rodzaju towarów do i z Polski. Popularne kierunki eksportu to Chiny, Indie oraz Egipt. Co można przewozić? Transport morski stosowany jest do:

– FCL – ładunki pełno-kontenerowe, w których cała przestrzeń jednego kontenera to ładunek od jednego nadawcy.

– LCL – ładunki drobnicowe, w których przestrzeń dzielona jest pomiędzy różnych nadawców.

– ładunków niestandardowych, np. ponadgabarytowych

Spedycja odbywa się z pomocą specjalnych statków przystosowanych do transportu takich ładunków. W Cargo WWS kompleksowo i profesjonalnie realizujemy zlecenia spedycyjno-transportowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z naszej oferty.

Transport morski kontenerowy – zalety i wady

Jest to dużo tańsza opcja od kolei czy podróży drogą lotniczą, gdyż na jednym statku może znajdować się nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy standardowych kontenerów różnych klientów. Co więcej, to właśnie tą drogą przewożone są towary, które z uwagi na niestandardowe rozmiary czy wielkie gabaryty nie mogłyby być przesłane żadną inną metodą. Jest to także odpowiednie rozwiązanie w przypadku towarów niebezpiecznych. Jedyna wada transportu morskiego kontenerowego to czas potrzebny na przepłynięcie statku z portu do portu. Czas ten najczęściej wynosi kilkadziesiąt dni. W rezultacie przesyłki spędzają na statku ponad miesiąc. Jest to także rodzaj spedycji mocno ograniczony od warunków pogodowych na morzu. W przypadku sztormów i innych utrudnień statki mogą przybić do portu z opóźnieniem.

WWS Sp. z o.o Sp. k. | Ksawerów 3, 02-656 Warszawa, woj.mazowieckie | E-mail: biuro@c-wws.com | Tel: 221100996
EnglishBrazil