Transport LCL i Ładunki skonteneryzowane FCL

Coraz więcej firm zajmujących się importem lub wysyłaniem towarów na znaczne odległości zwraca uwagę na transport kolejowy jako atrakcyjną alternatywę dla innych rodzajów transportu. Korzystanie z pociągów towarowych przynosi bowiem wiele korzyści zarówno pod względem kosztów, jak i efektywności logistycznej. Transport kolejowy jest łatwo dostępny, zapewnia szybkie dostawy, pozwala także – w przeciwieństwie do transportu drogowego – zwiększyć bezpieczeństwo ładunku.

Nasza oferta obejmuje ładunki skonteneryzowane FCL (Full Container Load), a także LCL (Less than Container Load). W transporcie kolejowym stosuje się te same typu kontenerów, co w transporcie morskim, czyli:

  • flatrack,
  • open side oraz open top,
  • zbiornikowe,
  • przeznaczone do przewożenia towaru suchego,
  • chłodnicze.

Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się więc jako uzupełnienie transportu morskiego, ponieważ szybko, sprawnie i bez konieczności przeładowywania towaru do innych pojemników transportowych można załadować przewożone pociągiem kontenery bezpośrednio na statek.

Ładunki skonteneryzowane FCL

Korzystają z nich z reguły przedsiębiorstwa zamierzające przewieźć taką ilość towaru, która wymaga wykorzystania całej nośności kontenera. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się również w przypadku wyrobów o niestandardowych gabarytach, przez co nie można ich umieścić łącznie z innymi produktami.

Fracht FCL polecamy w szczególności przedsiębiorstwom realizującym regularne dostawy do tego samego klienta – towar nie zostanie wówczas rozdzielony na kilka części, całe zamówienie dotrze więc do miejsca docelowego w jednym momencie. Warto również dodać, że transport ładunków skonteneryzowanych FCL odbywa się po prostu szybciej niż w przypadku frachtu drobnicowego LCL, bo nie trafiają one po drodze do magazynu konsolidacyjnego.

Ładunki LCL

W przypadku tego rodzaju frachtu poszczególni importerzy lub eksporterzy wykupują tylko część powierzchni kontenera. Opcję tę zalecamy zwłaszcza mniejszym przedsiębiorstwom lub firmom chcącym przewieźć niewielką ilość towaru, wykupienie całego kontenera jest bowiem wówczas całkowicie nieopłacalne.

Na skorzystanie z frachtu drobnicowego LCL decydują się w wielu przypadkach firmy dopiero nawiązujące stosunki handlowe z zagranicznym producentem, np. z Azji. Można wówczas zamówić niewielką ilość towaru celem przeprowadzenia testów jakości.

Niezależnie od tego, czy wybiorą Państwo fracht FCL, czy LCL, jesteśmy w stanie kompleksowo zaplanować cały proces logistyczny, doradzić przy wyborze kontenerów, a także pomóc w załatwieniu formalności celnych.

WWS Sp. z o.o Sp. k. | Ksawerów 3, 02-656 Warszawa, woj.mazowieckie | E-mail: biuro@c-wws.com | Tel: 221100996
EnglishBrazil