Transport lotniczy towarów wrażliwych

Łatwo psujące się przedmioty takie jak jedzenie czy produkty medyczne to tylko kilka z wielu załadunków nazywanych przesyłkami specjalnymi. Do ich przewozu należy podejść ze szczególną starannością, gdyż nieodpowiednio przekazywane mogą ulec zniszczeniu.

Transport lotniczy - towary wrażliwe

Jest to jeden z najpopularniejszych oraz najbardziej dynamicznie rozwijających się rodzajów spedycji. Wyróżnia go szybki czas realizacji nawet na dużych odległościach oraz wysokie bezpieczeństwo przepływu przesyłek. Niemniej jednak często zdarza się, że do realizacji zamówienia oddawane są produkty łatwo psujące się. Kluczem pomyślnie zrealizowanego zamówienie jest zapewnienie bezpieczeństwa nad przesyłką. Wtedy nadawca musi zadbać o odpowiednie ich zapakowanie, a czasami nawet oznaczenie – na przykład w formie nalepki z napisem “PERISHABLE” lub “this way up”.

Co należy do towarów wrażliwych transportu lotniczego?

Są to różnego rodzaju przedmioty, które wyróżnia delikatność. Na ich stan mają wpływ wszelkie zmiany warunków klimatycznych oraz środowiskowych, takie jak wilgoć czy silne wstrząsy. Obejmuje to m.in.:

  • jedzenie – świeże warzywa i owoce, mięso, ryby i owoce morza,
  • jaja wylęgowe,
  • kwiaty i sadzonki,
  • przesyłki medyczne – krew, szczepionki oraz organy do transplantacji.

Jeżeli wymagają one np. specjalnej obsługi czy warunków przechowywania podczas spedycji, to powinno być to umieszczone w dokumentach przewozowych. Towary wrażliwe z grupy PER podczas transportu lotniczego zawsze wymagają osobnego listu przewozowego.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług transportu lotniczego towarów wrażliwych?

Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z usług Cargo WWS. Na potrzeby naszych Klientów profesjonalnie i kompleksowo realizujemy transport lotniczy towarów wrażliwych z i do dowolnego miejsca na świecie. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniej formy przewozu i odpowiemy na wszelkie pytania związane z naszą działalnością.

CARGO WWS Sp. z o. o. | Ksawerów 3, 02-656 Warszawa, woj.mazowieckie | E-mail: biuro@c-wws.com | Tel: 221100996
EnglishBrazil