Transport lotniczy owoców

Miękkie i delikatne produkty spożywcze bywają szczególnie trudne w przewożeniu. Dlatego w tym wypadku to właśnie ten rodzaj spedycji cieszy się tak dużą popularnością. Z reguły te wysyłki potrzebują specjalnych warunków, by dotarły do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Bardzo ważna jest np. temperatura, gdyż wrażliwe produkty mogą ucierpieć na jakości w zbyt ciepłej temperaturze, tym bardziej że transport lotniczy owoców może potrwać od kilku nawet do kilkunastu godzin.

Transport lotniczy owoców - charakterystyka

Kluczem przewozu produktów spożywczych jest oczywiście zachowanie ich świeżości, ale nie tylko. Bardzo ważne jest rygorystyczne przestrzeganie aktualnych wymogów sanitarno-epidemiologicznych oraz fitosanitarnych. Co ciekawe, niektóra żywność, taka jak np. banany czy jabłka, dobrze znoszą długie przechowywanie w odpowiednim środowisku i nie wymagają szybkiego transportu, natomiast inne w tym samym czasie zgniją (np. sezonowe truskawki czy maliny) lub zeschną (te bardzo niedojrzałe produkty).

Transport lotniczy owoców a produkty łatwo psujące się i wymagające przewozu w chłodniach

Produkty PER, czyli perishable (z angielskiego: łatwo psujące się), to np. świeże kwiaty czy warzywa. Towary te niszczą się np. z upływem czasu czy w ekstremalnych temperaturach, dlatego właśnie należy obchodzić się z nimi ze szczególną ostrożnością. Tego rodzaju produkty wymagają optymalnej temperatury i specjalnych warunków, stąd też najczęściej “podróżują” drogą powietrzną, gdyż jest ona najszybszym środkiem komunikacji. Co ciekawe, produkty PER to jedne z pierwszych towarów, które podróżowały samolotami.

Transport lotniczy owoców w Cargo WWS

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z naszych usług. Dokładamy wszelkich starań, by spełniać wymagania naszych nawet najbardziej wymagających Klientów. Przykładowo, jeżeli powierzony nam towar wymaga dostawy w niskiej temperaturze, to może być on przewożony np. w kontenerach chłodniczych, w których utrzymywana jest niska, stała temperatura.

CARGO WWS Sp. z o. o. | Ksawerów 3, 02-656 Warszawa, woj.mazowieckie | E-mail: biuro@c-wws.com | Tel: 221100996
EnglishBrazil