Ładunki skonteneryzowane FCL i ładunki LCL

Transport morski to w dzisiejszych czasach jedna z najbardziej opłacalnych metod przewożenia towaru, zwłaszcza jeżeli decydujemy się na sprowadzenie lub wysłanie go na bardzo dużą odległość, np. z Polski do Chin, USA, czy też do Nowej Zelandii.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, oferujemy profesjonalną obsługę importową oraz eksportową takich rodzajów frachtu, jak: ładunki skonteneryzowane FCL (Full Container Load), a także LCL (Less than Container Load). Dysponujemy między innymi następującymi kontenerami o bardzo różnorodnej kubaturze:

  • open side i open top
  • chłodicze
  • flatrack
  • zbiornikowe
  • do transportu produktów suchych

Posiadamy ponadto kontenery odpowiednie do przewożenia przedmiotów wielkogabarytowych, a także charakteryzujących się niestandardowymi rozmiarami. Mają więc Państwo pewność, że będziemy mogli przewieźć drogą morską praktycznie dowolny towar.

Ładunki skonteneryzowane FCL

Jest to doskonała opcja transportowa dla tych klientów, którzy chcą przewieźć dużą ilość towaru lub elementy o bardzo dużych wymiarach, bowiem korzystając z tego typu frachtu, mamy możliwość zagospodarowania całej powierzchni i nośności wykupionego kontenera. Fracht FCL polecamy zwłaszcza tym klientom, którzy regularnie sprowadzają ogromne ilości towaru z bardzo dalekich stron, np. z Dalekiego Wschodu lub z Ameryki Północnej i Południowej.

Ładunki LCL

Tak zwany fracht drobnicowy; z jednego kontenera może korzystać wówczas nawet kilku odbiorców, dzięki czemu tego rodzaju przewóz jest zauważalnie tańszy. Przekłada się to natomiast na nieco dłuższy czas oczekiwania na dostawę, bowiem towar trafia najpierw do magazynu konsolidacyjnego, a dopiero później kierowany jest do portu docelowego.

Wybór frachtu LCL rekomendujemy ponadto tym przedsiębiorstwom, które rozpoczynają współpracę z nowym kontrahentem – można wówczas sprowadzić niewielką partię produktu, potwierdzić jego jakość, a dopiero po pozytywnej weryfikacji skorzystać z frachtu FCL.

Na fracht drobnicowy LCL decydują się także firmy odbierające towar z kilku różnych, znacznie oddalonych od siebie portów.

Zachęcamy do korzystania z naszych przewozów door to door ładunków FCL i LCL – zajmujemy się wówczas całym procesem logistycznym, począwszy od pobrania wyrobów od nadawcy, aż po jego dostawę do punktu docelowego u odbiorcy.

CARGO WWS Sp. z o. o. | Ksawerów 3, 02-656 Warszawa, woj.mazowieckie | E-mail: biuro@c-wws.com | Tel: 221100996
EnglishBrazil