Spedycja kolejowa Warszawa

Jesteśmy ekspertami w branży spedycyjnej, którzy mają duże doświadczenie również w spedycji kolejowej. Zajmujemy się przewozem różnego rodzaju towarów drogą kolejową, niezwykle istotną, szczególnie w przypadku importu różnego rodzaju produktów z Azji. Transport kolejowy z Chin do Polski jest najkorzystniejszym i najbardziej zoptymalizowanym rozwiązaniem, jeśli chodzi o przewóz w owe rejony. Spedycja kolejowa stanowi doskonałą alternatywę dla szybkiej, lecz drogiej spedycji lotniczej oraz taniej i długiej spedycji morskiej.

Transport towarów drogą kolejową

Dla naszych Klientów świadczymy usługi transportowe związane ze spedycją kolejową. W rzetelny sposób zajmujemy się organizacją transportu lądowego, jak i kolejowego, a także odprawą celną oraz wszystkimi formalnościami związanymi z importem lub eksportem za granicę. Towary przewożone są w pociągach dostosowanych do celów transportowych, dzięki czemu przesyłki są bezpieczne.

Nasze doświadczenie pozwala na znalezienie najlepszego rozwiązania, które będzie dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego Klienta. Dla osób korzystających z usług naszej firmy robimy wszystko, aby ich towary zawsze docierały we wskazane miejsce na czas. Zapraszamy wszystkie osoby z okolic Warszawy, ale nie tylko, do zapoznania się ze szczegółami oferty!

spedycja kolejowa

Spedycja kolejowa

Transport kolejowy jest ważną częścią globalnego łańcucha dostaw. Organizowanie i zarządzanie przewozem towarów drogą kolejową to bowiem istotny segment branży logistycznej, który pozwala na szybki transport ładunków nawet na bardzo duże odległości. Spedycja kolejowa jest wyjątkowo ekonomicznym rozwiązaniem, w porównaniu do wykorzystania innych środków transportu, a do tego jest dobrze skalowalna. Dzięki temu stanowi ona kluczowy element działań logistycznych przedsiębiorstw o różnym profilu.

Dlaczego warto postawić na spedycję kolejową?

Jesteśmy firmą specjalizującą się w świadczeniu międzynarodowych usług logistycznych — w tym również transportu kolejowego w Warszawie. Jakie korzyści płyną z przewozu towarów pociągami? Spedycja kolejowa to gwarancja doskonałej efektywności, zwłaszcza w przypadku przewozu towarów masowych takich jak surowce czy paliwa. Ponadto generuje ona znacznie mniej emisji cieplarnianych niż inne rodzaje transportu, a do tego stosunkowo rzadko jest podatna na opóźniania. Zachęcamy do skorzystania z profesjonalnego wsparcia logistycznego w formie spedycji kolejowej. Skontaktuj się z nami już dziś!

Rodzaje ładunków

Jednym z powodów, dla których nasi klienci wybierają transport kolejowy, jest możliwość relatywnie szybkiego przewozu bardzo dużej ilości towaru, na bardzo duże odległości – np. z Chin do Polski. W ramach tej usługi, możemy przewieźć różne rodzaje ładunków, w tym:

  • Paczki o małych gabarytach oraz rozmaite, mniejsze przesyłki – tego typu transport drobnicowy staje się coraz popularniejszy. Z reguły jest to sposób przewozu tańszy od usługi transportu samolotowego, ale też nie tak błyskawiczny jak on.
  • Usługa pełnowagonowa – wykorzystywana głównie przez dużych producentów działających w różnych gałęziach przemysłu. Usługa jest wybierana do przewozu głównie bardzo dużych ilości różnych rodzaju surowców czy materiałów, które zwykle pokrywają wszystkie wagony w składzie. Wykorzystywane są do tego platformy, transportery i wagony otwarte.
  • Przewożenie kontenerów – widok pociągów z zapieczętowanymi kontenerami to dosyć powszechny widok, ponieważ ten sposób lokomocji jest bardzo popularny na całym świecie. Nasza firma proponuje tego typu przewóz nawet z bardzo odległych miejsc.
  • Oferujemy również usługę przewozów specjalistycznych (np. samochodów) lub w odpowiednich warunkach (w wagonach-chłodniach).

Skontaktuj się z nami, jeśli nie jesteś pewny, który rodzaj będzie dla Ciebie najkorzystniejszy.

Rodzaje pociągów

Pociągi wykorzystywane w transporcie różnego rodzaju przesyłek czy towarów, w pełni dostosowujemy do potrzeb naszych klientów. W zależności od wymagań, mogą się różnić m.in. rodzajem kontenerów i wagonów (np. specjalne platformy czy wagony otwarte). Dokładnie planujemy całą logistykę i staramy się wybrać jak najlepsze platformy czy kontenery, które pomogą właściwie przetransportować nawet duże ilości towarów.

W zależności zatem od wymagań, wybierany jest rodzaj lokomotywy, liczba i wielkość wagonów towarowych. Wyróżniamy różne typy pociągów towarowych, w tym warianty m.in.:

  • Odcinkowe;
  • Intermodalne;
  • Zbiorowe;
  • Grupowe;
  • Bezpośrednie;

Wybieramy właściwy typ, dopasowując go do potrzeb naszych klientów. Należy pamiętać, że na szybkość dostarczanego towaru ma wpływ nie tylko rodzaj towaru oraz jego ilość, ale także wybrana trasa. Maksymalna liczba wagonów dołączonych do lokomotywy, jest zależna od warunków technicznych trasy. Zapewniamy profesjonalną pomoc przy doborze odpowiedniego rodzaju pociągu towarowego.

Dlaczego my?

Wiele lat doświadczenia, setki zrealizowanych projektów logistycznych, a także pełen profesjonalizm, na każdym kroku – jeśli szukasz firmy, która właściwie zorganizuje transport kolejowy Twoich towarów, to jesteś w dobrym miejscu.

Pomagamy przy wyborze odpowiednich wagonów, we właściwej liczbie, a także doradzamy w wyborze odpowiedniego rodzaju pociągu oraz trasy, który pokona – wszystko, by jak najlepiej i najszybciej dostarczyć towar we wskazane miejsce. Ponadto, oprócz dobrania odpowiedniego rodzaju transportu do przewożonego towaru, dopełniamy wszelkich formalności za klienta, w tym związanych np. odprawą celną.

Profesjonalny transport kolejowy możemy zapewnić nie tylko przedsiębiorstwom, które znajdują się w obrębie Unii Europejskiej. Współpracujemy także z wieloma firmami, które prowadzą produkcję np. w Chinach czy w innych krajach azjatyckich.

Zatem wybierając nas, wybierasz doświadczenie, terminowość i profesjonalizm. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oferty, zachęcamy do kontaktu – grupa specjalistów odpowiednio doradzi i pomoże.

Droga ładunku i kierunki

W przypadku transportu kolejowego, podejmujemy się realizacji przewozów m.in. z i na tereny Azji oraz praktycznie na całą Europę. Z naszej oferty często korzystają przedsiębiorcy sprowadzający wiele różnych towarów czy materiałów budowlanych z Chin. Dzięki doświadczeniu popartego latami praktyki, zapewniamy pełną pomoc w organizowaniu tego typu dalekich spedycji. Zwykle najlepszym rozwiązaniem jest wybranie transportu kolejowego, jeśli musimy przewieźć kilka lub kilkanaście ton np. sypkiego ładunku.

Należy pamiętać, że częstym problemem w transporcie kolejowym, jest różny rozstaw torów. Nie każdy kraj ma sieć z rozstawem normalnotorowym, który jest upowszechniony w Polsce. Z tego powodu droga ładunku może być kilkukrotnie zmieniana i dostosowywana, by jak najszybciej dostarczyć potrzebny towar.

Zawsze wybieramy jak najlepszą i najkorzystniejszą drogę ładunku, by jak najlepiej spełniać wymagania i oczekiwania naszych klientów. Jeśli zastanawiasz się, czy doradzimy w sprawie spedycji do lub z wybranego kraju – skontaktuj się z nami, a przedstawimy wszelkie szczegóły.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

CARGO WWS Sp. z o. o. | Ksawerów 3, 02-656 Warszawa, woj.mazowieckie | E-mail: biuro@c-wws.com | Tel: 221100996
EnglishBrazil